СветСвет.Портал

Најмалку десетина загинати во самоубиствен напад во Авганистан

Најмалку десет лица загинаа, а 27 се повредени во самоубиствен бомбашки напад на минибус кој превезувал регрути во градот Џалалабад, источен Авганистан, соопшти локалната влада.

Back to top button
Close
Close