СветСвет.Портал

Најмалку десет жртви во експлозија на автомобил бомба во Сирија

Најмалку десет луѓе загинаа, а 15 се повредени во експлозија на автомобил бомба покрај една болница во сирискиот град Ал Раи, во близина на границата со Турција.

Back to top button
Close
Close