Свет

Најмалку четворица загинати во пожар во бегалски камп во Сирија

Најмалку четири лица загинаа, меѓу кои и едно дете, во голем пожар што избувна во саботата во бегалски камп во североисточна Сирија, објави новинската агенција САНА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close