Svet.SlajderСвет

Најмалку четворица загинати и 12 повредени при бомбашки напад во Багдад

Ирачката полиција соопшти дека во денешната експлозија што се случи на пазар во источниот дел на Багдад загинаа најмалку четири лица, а 12 се повредени

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close