Svet.SlajderБалкан.ПорталВидео изјаваСветСвет.Портал

Најмалку четири жртви во експлозија на паркинг од хотел во Пакистан, цел бил кинескиот амбасадор

Најмалку четири лица загинаа, а 12 други се повредени во силната експлозија во еден луксузен хотел во југозападен Пакистан, соопшти пакистанската полиција, која ја потврди експлозијата, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close