0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Најмалку 8 играчи во Серија „А“ се заразени со коронавирусот

Торино изјави дека има двајца заразени, а Наполи пријавил еден позитивен случај.

Рим, 20 август 2020 (МИА) – Најмалку осум играчи во Серија „А“ се заразени со коронавирус, соопштија од централата на натпреварувањето

Торино изјави дека има двајца заразени, а Наполи пријавил еден позитивен случај.

Рома и Каљари пријавија случаи на заразени во нивните екипи во средата.

Не сите заразени играчи имаат симптоми на коронавирус.

Новата сезона во Серија „А“ треба да започне на 19 септември.

Во Италија се зголемува бројот на случаи на заразени со коронавирус, откако беа пријавени 845 нови случаи.

Италија е една од најпогодените земји, откако повеќе од 35.000 луѓе починале од ефектите на коронавирусот досега.

Таг
Back to top button
Close
Close