Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку 65 уапсени при протестите на „жолтите елеци“ во Париз

Француската полиција уапси најмалку 65 лица за време на денешните протести на „жолтите елеци“ во Париз, јави ДПА.

Back to top button
Close
Close