Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 60 повредени откако се урна место за седење во синагога во еврејска населба на Западниот брег

Најмалку 60 верници се повредени, од кои некои критично, кога вечерва се урна место за седење во преполна синагога во еврејска населба на Западниот брег, соопшти израелската служба за итни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close