Svet.SlajderСвет

Најмалку 60 луѓе уапсени на протестите во Минеаполис

Околу 60 лица се уапсени синоќа, на третата ноќ по ред од немирите во предградието на Минеаполис, Бруклин Сентер, каде полицијата во неделата го застрела 20-годишен црнец,  Донте Рајт

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close