Свет

Најмалку 57 загинати при израелските воздушни напади во Сирија

Најмалку 57 лица загинаа при воздушните напади на израелски авиони во источниот дел на Сирија врз пунктови на владини безбедносни сили и нивните ирански сојузници, објави весникот „Маарив“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close