Svet.SlajderСвет

Најмалку 55 жртви во судири во Чад

Најмалку 55 лица загинаа, а повеќе од 40 беа повредени откако три села изгореа до темел за време на борбите во централноафриканската земја Чад.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close