Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 55 загинати во експлозијата во близина на училиште во Кабул

Најмалку 55 лица загинаа во експлозијата што се случи вчера во близина на училиште во авганистанскиот главен град Кабул.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close