Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 55 убиени во етничките судири во суданскиот регион Јужен Дарфур

Најмалку 55 лица се убиени за време на етничките судири меѓу земјоделците и сточарите во регионот на Јужен Дарфур, во Судан, изјави денеска владиниот претставник Муса Махди Ишак , пренесе ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close