ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку 5.000 жени починаа при семејно насилство во Русија во 2018 година

Во Русија најмалку 5.000 жени починале при семејно насилство во 2018 година, покажуваат резултатите од студијата на експерти од Конзорциумот на женски невладини организации. Тоа е 20 пати повеќе од податоците на полицијата, објави Би Би Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close