0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 41 мигрант се удавија во близина на брегот на Тунис

Четириесет и еден мигрант го загуби животот во потонување на брод крај брегот на Тунис,  соопшти синоќа ООН. Три лица се спасени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close