БалканБалкан.Портал

Најмалку 40 уапсени во акција на српската полиција против криминални групи

Најмалку 40 лица се уапсени во акција на српската полиција во реоните на градовите Крагуевац и Аранѓеловац, против, како што навдоа полициски извори, „организирани криминални групи и кланови“.

Back to top button
Close
Close