БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Најмалку 40 случаи на Ковид-19 во дом за стари лица во Атина

Во дом за стари лица во центарот на Атина регистрирани се над 40 позитивни случаи на Ковид-19, а дел од заразените веќе се пренесуваат во болници, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close