СветСвет.Слајдер

Најмалку 40 луѓе повредени при силен земјотрес во Перу

Најмалку 40 луѓе се повредени во вчерашниот силен земјотрес регистриран во северниот дел на Перу, соопштија локалните здравствени власти

Back to top button
Close
Close