Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 33 жртви во антивладините протести во Ирак

Најмалку 33 лица загинаа во немирите и антивладините демонстрации кои трет ден по ред се одржуваат во Ирак.

Back to top button
Close
Close