СветСвет.Портал

Најмалку 30 жртви во ланчан судар во Сирија

Во ланчан судар на цистерна, два патнички автобуси и неколку автомобили на автопат во близина на Дамаск загинаа 30 луѓе и повеќемина се повредени.

Дамаск, 7 март 2020 (МИА) – Во ланчан судар на цистерна, два патнички автобуси и неколку автомобили на автопат во близина на Дамаск загинаа 30 луѓе и повеќемина се повредени.

Сириските медиуми јавија дека несреќата се случила на патот Дамаск-Хомс, во близина на мостот Багдад.

Причината за сударот е непозната. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close