0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 26 авганистански војници загинаа при самоубиствен напад во Газни

Бомбаш-самоубиец денеска уби најмалку 26 војници откако со автомобил полн со експлозив нападна воена база во авганистанската источната покраина Газни

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close