Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 25 жртви во престрелка во Рио де Женеиро

Најмалку 25 лица, меѓу кои и еден полицаец, се убиени во пукање до кое дојде за време на полициска акција против дилери на дрога во предградие на Рио Де Женеиро, соопшти локалната полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close