Svet.SlajderВидео изјаваСветСвет.Портал

Најмалку 25 загинати во неколкуте поплави во централна Кина

„ Ваков вид на врнежи од дожд вообичаено се случуваат еднаш на 100 години. Ситуацијата е мрачна“, се наведува во соопштението од централата за контрола на поплавите во Женгжу, главниот град на провинцијата Хенан, пренесено од весникот „Чајна дејли“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close