СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Најмалку 25 лица починаа од труење со алкохол во Индија

Локалните медиуми јавуваат дека неколку лица се хоспитализирани поради труењето, додавајќи дека отровниот алкохол го купиле во четвртокот во продавница управувана од двајца браќа. Се уште не е утврдено како тие дошле до отровниот алкохол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close