СветСвет.Портал

Најмалку 22 загинати при протеи на опозицијата во Судан

Најмалку 22 лица загина изминативе денови за време на протести на опозицијата во Судан, соопшти денеска опозицискиот лидер Садик ал Махди.

Back to top button
Close
Close