Svet.SlajderСвет

Најмалку 22 припадници на авганистанските безбедносни сили убиени во изминатото деноноќие

Најмалку 22 припадници на авганистанските безбедносни сили се убиени во текот на изминатите 24 часа, во нападите извршени во четири провинции, соопштија денеска властите, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close