Свет

Најмалку 21 жртва за време на немири во два затвора во Еквадор

Во затворот Котопакси се убиени 13 затвореници, соопшти денеска јавното обвинителство, додека во затворот во Гвајакил загинале осум затвореници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close