Svet.SlajderСвет

Најмалку 21 мигрант се удавија во близина на брегот на Тунис

Телата на 21 мигрант денеска се пронајдени во близина на брегот на Тунис, соопшти туниската крајбрежна стража, додавајќи дека трагаат по преживеаните

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close