Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу

Осумнаесет лица загинале на местото на несреќата, додека двајца тешко повредени патници починале на пат кон болница, пренесува германската агенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close