Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 20 загинати при налетот на бурата Ета во Мексико

Најмалку 20 луѓе загинаа во поплавите во Мексико предизвикани од бурата Ета. Најголемиот број на жртви се во реонот Чиапас, кој граничи со Гватемала, каде бурата усмрти околу 150 луѓе

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close