Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Најмалку 20 повредени во земјотресот во Петриња

Најмалку 20 лица се повредени во денешниот силен земјотрес во Петриња, од кои две лица се тешко повредени, а 18 се полесно повредени, пренесуваат локалните медиуми, повикувајќи се на информации од болницата во Сисак.

Back to top button
Close
Close