Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 19 повредени на протестот по повод Денот на жената во Мексико Сити

Петнаесет полицајци и четворица цивили се повредени за време на демонстрациите на Меѓународниот ден на жената во Мексико Сити, соопшти Министерството за јавна безбедност, додека илјадници жени протестираа против родовото насилство низ целата земја, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close