Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 19 луѓе загинаа во железничка несреќа во Пакистан

Најмалку 19 луѓе загинаа откако воз удри во автобус, што поминувал на необележан железнички премин во близина на градот Шеикхупура, во пакистанската провинција Пенџаб

Патниците во автобусот се Сики кои патувале кон едно од најголемите светилишта што се наоѓа во близина на градот Нанкана Сахиб.

Возот што удри во автобусот сообраќал од Лахоре за Карачи. ми/

 

Таг
Back to top button
Close
Close