ЕвропаЕвропа.Портал

Најмалку 182 лица уапсени за време на протестите за поддршка на Навални

Најмалку 182 лица се уапсени денеска низ цела Русија за време на недозволени протести, со кои се бара ослободување на затворениот опозициски лидер Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close