Свет

Најмалку 18 загинати во самоубиствен бомбашки напад во Авганистан

Во самоубиствен бомбашки напад со камион во источен Авганистан загинаа најмалку 18 лица, а 38 се повредени, потврдија официјални лица.

Back to top button
Close
Close