Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 18 загинати во Египет, кога камион удрил во минибус

Според досега достапните информации, во судирот загинале најмалку 18 патници од минибусот, а петмина се повредени, и се пренесени во блиските болници, а возачот на камионот е уапсен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close