Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 16 загинати во напад врз болница во сирискиот град Африн

Најмалку 16 лица, вклучувајќи и 11 цивили, се убиени во вчерашните напади врз градот Африн во Сирија, каде е бомбардирана болница во секторот под контрола на антитурските бунтовници, соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close