0_Web_АктуелноSvet.SlajderВидео изјаваСветСвет.Портал

Најмалку 150 мртви откако се откачил дел од глечер на Хималаите во Индија и предизвикал лавина

„Точниот број на мртви се уште не е потврден, но се плашиме дека има меѓу 100 и 150 мртви“, соопшти локалната полиција, пренесоа британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close