Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 15 загинати во пад на авион „Антонов“ во Западен Дарфур

Авион „Антонов“ се урна во суданската провинција Западен Дарфур, пренесоа руските медиуми, повикувајќи се на информација на телевизијата „Ал-Арабија“.

Картум, 2 јануари 2020 (МИА) – Авион „Антонов“ се урна во суданската провинција Западен Дарфур, пренесоа руските медиуми, повикувајќи се на информација на телевизијата „Ал-Арабија“.

Авионот се урнал веднаш по полетувањето, на пет километри од аеродромот Ал Генеина.

Медиумите јавуваат за најмалку 15 загинати, меѓу кои се членовите на екипажот на авионот. сд/

Back to top button
Close
Close