СветСвет.Портал

Најмалку 14 жртви во судар на автобус и воз во Пакистан

Најмалку 14 лица загинаа, а осум се повредени кога воз удри во автобус на необезбеден железнички премин во јужен Пакистан, соопштија пакистанските власти.

Карачи, 28 февруари 2020 (МИА) – Најмалку 14 лица загинаа, а осум се повредени кога воз удри во автобус на необезбеден железнички премин во јужен Пакистан, соопштија пакистанските власти.

Несреќата се случила во областа Рори, на околу 470 километри јужно од главниот град Карачи.

Засега не е познато кој е одговорен за несреќата, а повредените се пренесени во блиските болници. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close