Svet.SlajderСвет

Најмалку 14 жртви во поплавите во Јемен

Најмалку 14 лица загинаа во поплавите во Јемен по дождовната бура што е реткост во таа сушна земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close