Svet.SlajderСвет

Најмалку 14 загинати во нов тајфун на Филипините

Најмалку 14 лица загинаа денеска на Филипините во налет на нов тајфун, трет што го погоди архипелагот во последните неколку недели.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close