СветСвет.Портал

Најмалку 13 жртви во самоубиствен напад во Авганистан

Најмалку 13 лица загинаа, а околу 120 се повредени во самоубиствен напад во провинцијата Гор во западен Авганистан.

Back to top button
Close
Close