Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 13 луѓе загинаа во двоен самоубиствен напад во Багдад

Два бомбаши-самоубици го активираа експлозивот што го носеа на себе на пазарот Тајаран во централниот дел на Багдад, при што загинаа најмалку 13 луѓе, а повредени се повеќе од 30 лица

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close