0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 127 исчезнати во бродолом крај брегот на Мумбаи, предизвикан од циклонот Тауктае

-Многу од персоналот, што носи елеци за спасување, најверојатно се наоѓа во вода. Морето е немирно, со силни ветрови и високи бранови, па спасувањата во овие екстремно предизвикувачки околности ќе продолжат и во текот на денот, изјави за ДПА портпаролот на морнарицата Вивек Мадвал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close