Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 12 жртви во експлозија во џамија во Кабул

Најмалку 12 лица загинаа во експлозија во џамија во близина на авганистанскиот главен град, соопшти локалната полиција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close