Svet.SlajderСветСвет.Портал

Најмалку 12 загинати во неколку напади на талибанците, и покрај напорите за мир во Авганистан

Најмалку осум полицајци се убиени и двајца ранети откако милитантите нападнаа контролен пункт во областа Зебак, во северната провинција Бадахшан, за ДПА изјави провинцискиот советник Закир Аријан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close