0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Најмалку 12 загинати и над 400 повредени во земјотресот во Турција (видео)

Најмалку 12 луѓги загинаа и над 400 се повредени во земјотресот во Турција. Тоа го соопшти попладнево Управата за вонредни состојби (АФАД) при Министерството за внатрешни работи на Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close