Svet.SlajderДописници СветСветСвет.Портал

Најмалку 12 загинати, десетмина повредени во невремето во јужните делови на САД 

Во четири сојузни држави починале најмалку 12 луѓе како последица на студот и бранот снежни бури што деновиве ги зафатија јужните делови на САД.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close