Svet.SlajderСвет

Најмалку 11 загинати во воена база во Ирак

Најмалку 11 лица загинале, а осуммина се ранети, меѓу кои и војници, во напад врз воена база во западен Багдад, потврдија полициски и медицински извори во ирачката престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close